fbpx

MAGIC WOOD

Poslední prázdninový #HBC, neboli Hangar Boulder Camp nastaví laťku proklatě vysoko. Cílem bude tentokráte červený kříž Švýcarských Alp. Magic Wood“, Jedna z TOP světových boulderingových oblastí zařízlá hluboko v údolí horského koryta Val Ferrera. Nesčetné žulové bloky roztroušené po mystickém borovém lese. Tohle místo v tobě zanechá zážitky na celý život…

Společně se zkušeným průvodcem a boulderingovým guru Jeníkem Jurečkou budeš po celý týden objevovat krásy obřích kamenů rozházených kolem horské řeky. Nesčetné množství lezeckých cest od 4A-8B tak dělá celou výpravu opravdu rozmanitou a můžou se přihlásit i úplní začátečníci. Naše základna bude situována do místního lezeckého kempu, kde budeme po večerech u ohně nasávat atmosféru tohoto místo a #HBC se tak ponese zcela v souladu s krajinou a duchem Magic Woodu. 

Náročnost

Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající a mírně pokročilé lezce. Přesuny k pískovcovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5A a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.

Průvodce

Ahoj,

jmenuji se Honza Jurečka. Původem jsem z Opavy, ale již 10 let bydlím v Brně. Mám vystudovanou sportovní fakultu a dnes již 4. rokem na této fakultě učím lyžování a lezení. 

S lezením jsem začal zhruba ve 12 letech. Začátky byly krušné a plné strachu z výšky. Postupně jsem to ale překonal a začal jsem jezdit do skal. Někdy během studia na vysoké škole jsem objevil kouzlo boulderingu, sehnal jsem první bouldermatku a má lezecká kariéra nabrala jasný směr. Na lezení s lanem samozřejmě nedám dopustit a stále to považuji za královskou disciplínu. Bouldering je ale zkrátka něco jiného. Znamená pro mě maximální volnost a pohodu. Skoro až útěk od každodenních starostí. 

Pravidla jsou velice jednoduchá: lezečky, mágo, umístit bouldermatku, očistit chyty… a může začít ten krásný proces objevování lezeckých pohybů, které v ideálním případě vynesou lezce až nahoru na kámen. 

Už během prvních lezeckých výletů jsem se na boulderingu stal lehce závislý. My Brňáci máme to štěstí, že v okolí je větších či menších lezeckých oblastí obrovské množství a každý rok přibývají další. Vždy o prázdninách si také snažím najít alespoň dva týdny na pořádný výlet a vyrazit za lezením kamkoliv po Evropě. 

Magic Wood je považován za jednu z nejkrásnějších bouldrových oblastí na světě. Bude mi velikým potěšením s vámi tuto oblast prozkoumat a sdílet s vámi ty jedinečné pocity, které bouldering přináší.

BEZPEČNOST

Bouldering sebou nese objektivní rizika, která nelze vyloučit. Jedná se zejména o nekontrolovaný pád z výšky maximálně třech metrů, který při nedodržení pokynů průvodce může vést k pohmožděninám, výronům a v krajních případech i zlomeninám. Je třeba dodržovat všechny zásady tohoto jinak jedinečného a krásného sportu. Vše bude na místě důkladně vysvětleno, a to zejména správné posouvání speciálních dopadových matrací tzn. „bouldermatek“ a techniku vzájemného chytání, která se nesmí podcenit! Průvodce na akci zajišťuje pouze maximální podporu a logistické zázemí, samotný výstup je pak na každém z nás. Fontainebleau je však známý svým povětšinou rovným a písčitým povrchem, což v kombinaci s boulder matrací dělá z této oblasti jednu z nejbezpečnějších vůbec.

DOPRAVA

Pojedeme v malé skupince maximálně devítii lidí. Pro dopravu použijeme novější a pohodlnou dodávku, která vyniká spolehlivostí. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je v ceně výpravy zajištěno v místním lezeckém kempu. Pokud nemáte k dispozici stany, můžeme obstarat.

STRAVOVÁNÍ

Jídlo si každý řeší sám. V kempu je k dispozici kuchyňka s vodou. Možno si vařit na vařičích jednotlivě, nebo společně večer u ohně.

VÝBAVA A PŮJČOVNA

Sebou potřebujete pouze lezecké boty, které si můžete zapůjčit, nebo koupit na Hangaru. Jedeme sice v létě, ale do horské oblasti. Pár kusů teplejšího oblečení na večer určitě doporučujeme!

Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou.

Program
 1. Den:

Ranní odjezd od lezeckého centra HangAr. Celodenní výlet v dodávce, ideální prostor seznámit se s posádkou, něco si pojíst, vypít, zregenerovat pracovní a jiné povinnosti a připravit se na týden plný fyzické aktivity.

 1. Den:

Bez respektu se vrhneme do zázračného lesa, metodika, osaháme si první šutry, zjistíme stav skupiny a navrhneme působení v lese na další dny.

 1. Den:

Objevování nových sektorů, rozpracování a posekání projektů, objevování krás koryta řeky.

 1. Den:

Záleží na vnitřní motivaci a skladbě skupiny či vkročit do lesa a neúprosně kropit, nebo dát tělu prostor zregenerovat a vyrazíme na výlet do okolních hor, na kávičku kolem jezer lago di maggiore, město Lugano, nebo pořádné vykoupání na pláži přímo v ausfererre.

 1. Den:

Bouldering.

 1. Den:

Bouldering.

 1. Den:

Bouldering.

 1. Den:

Návrat do Brna.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Sportovního lezení Hangar a Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláře Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

Cena: 10 990 Kč
Termín: 15. – 21. 8. 2022
Cena zahrnuje:

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 6x noc v lezeckém kempu
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zajištění průvodce se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (bouldermatky, náhradní lezečky)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH

Cena nezahrnuje:

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Vstupy do parků

Poznámka k výpravě: Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 7.

V případě, že nastanou jakékoliv komplikace s omezením vjezdu do zahraničí, budou si moct účastníci vybrat ze dvou variant: a) vrácení peněz v plné výši do 24 h na účet. b) přihláška na nový termín stejné výpravy.

Objednávka výpravy

(odkaz Vás přesměruje na partnery výpravy Expedition club)