HANGAR ROCKETS CUP – Petzl závod 2.ligy ČHS v boulderingu

Sobota 15.10.2022 byla jiná než běžné soboty na Hangaru. Místo typických zvuků čepování piva, šlehání mléka na cappuccino a těžkých nárazů do žíněnky po seskočení z vylezených boulderů, Hangarem pulzoval povzbuzující dav, dětský smích a závodní vřava celkem 177 dětí, které se účastnily závodu Hangar Rocket Cup – Petzl závod 2. ligy ČHS v boulderingu.

Nejmladší závodníci kategorie U8 si přivstali a odstartovali první závod již v 8:45. Únava z brzkého vstávání na nich ale nebyla vůbec znát, hodinu a 10 minut bojovali v každém z 6 závodních boulderů a snažili se dolézt k topu. Dětský smích občas vystřídal dětský pláč, ale s pomocí rodičů a jednoho přistaveného žebříku na slezení z bouderu, vše dopadlo dobře. ☺ Všichni závodníci topli minimálně 3 bouldery a vypadali, že si parádně zalezli. Každý malý závodník získal perníkovou medaili za snahu a za odvahu. Nejlepšími mezi nejmladšími lezci se stala Simonka Groligová z TJ Sokol Brno 1 a mezi kluky Matyáš Pešek z HK Jihlava.

V další kategorii U10 závodili již ostřílení lezci. Bouldery oproti kategorii U8 výrazně ztěžkly a všech 24 účastníků se muselo pořádně snažit, aby jejich závodní kartička nezůstala s nulou. Všichni pořádně makali, a nakonec měl každý závodníki alespoň 1 top a několik zón. V kategorii U10 zaslouženě zvítězili Lucka Kubíková z HO Lokomotiva Brno a Vojta Kratochvíl z GTM, kterým se jako jediným podařilo topnout všech 6 závodních boulderů.

Následující kategorie U12 praskala ve švech, 18 kluků a 22 holek, konkurence závodníků opravdu vysoká. Dvě hodiny čistého času strávili závodníci této kategorii ve snaze dolézt ke každému topu. Bouldery opět ztěžkly a závodníci se museli začít potýkat s náročnými skoky, průtlaky a zapeklitými kolmičkami. Nejvíce se dařilo členům LK Vertikon Zlín, a to Elle Konečné, která vybojovala 5 topů a 6 zón a Viktorovi Staškovi, kterému se jako jedinému závodníkovi podařilo topnout všech 6 boulderů.

Kategorie U14 byla další na řadě a opět obsazená k prasknutí! U těchto závodníků bylo znát, že už ví, co to je stát na závodní stagi a umí v tom lépe chodit. Neztráceli zbytečně síly a raději trpělivě odpočívali a vyčkávali na správnou chvíli než, aby ztráceli cenné pokusy. V této kategorii byl totiž počet pokusů na topy klíčový. 5 kluků a 5 holek vylezlo všech 6 boulderů, byli mezi nimi tací, kteří se snažili do poslední minuty a poslední top se jim podařilo dobít až na dvacátý pátý pokus. Nejméně pokusů v kategorii U14 nasbírali Lenka Hamplová (6t7 6z7) a Petr Mynář (6t8 6z8) z oddílu Rocky Monkeys Brno.

Po vyhlášení vítězů kategorie U14 ustalo dětské ševelení a závodní kolotoč se rozjel znovu mezi závodníky nejstarších kategorií U16 a U18. U těchto kategorií už nemůžeme mluvit o žádných dětských boulderech nebo slízání po žebříku. Některé bouldery těchto kategorií by se obtížnostně mohli rovnat boulderům z Českého poháru a závodníci museli předvést nejen ukrutnou sílu, ale i skvělou koordinaci a balanční techniky, aby dolezli k topu. V kategorii U16 za holky zvítězila Anička Tomanová z HO SmíchOFF a mezi kluky v napínavém boji v poslední minutě své místo na nejvyšším stupínku vybojoval Filip Zlámal za TJ Baník Karviná. Mezi největšími závodními matadory v kategorii U18 vyhrála Kája Grosmanová z oddílu Rocky Monkeys Brno a Boris Řehák za Lezení pro všechny.

Děkujeme všem závodníkům, trenérům, rodičům a celému organizačnímu týmu za skvělý závod s příjemnou atmosférou!

Děkujeme za podporu partnerům závodu: Český horolezecký svaz, Petzl, Black Diamond, La Sportiva, 8bplus, Chimpanzee Nutrition a statutární město Brno.

Kompletní výsledky: dívky a chlapci