fbpx

Lezení, soutěže i lovení Adama. Jaký byl Den dětí na Hangáru?

Lezení, soutěže i lovení Adama. Jaký byl Den dětí na Hangáru?

Spousta smíchu, zábavy, lezení, vůně grilovaných dobrot, ale zejména výborná společnost a skvělá atmosféra, tak by se dal charakterizovat první ročník oslavy Dne dětí, který se v sobotu 1. června uskutečnil na Hangáru.

Malí návštěvníci hned při příchodu obdrželi instrukce, soutěžní kartičku a následně se nedočkavě vrhli na první disciplíny. Na děti čekalo celkem šest stanovišť, z nichž se část nesla v lezeckém duchu. První úkol spočíval v prolezávání obručí, které byly v různých vzdálenostech upevněny na lezecké stěně a pro mnohé se jednalo o první setkání s lezením vůbec. Všichni se se zadáním bravurně poprali a i ti, kteří měli lezečky na nohou poprvé, se na místo s úsměvem vraceli i po splnění úlohy. Druhá lezecká disciplína spočívala v pokoření speciální boulderové cesty, kterou na určitých místech zdobily klaksony, na které bylo třeba zatroubit. Rozvíjela se tak nejen fyzická síla účastníků, ale také koordinace a kreativní uvažování. V rámci dalších úkolů museli malí šikulové překonat Opičí dráhu nebo Hod na cíl, ve kterém se trefovali do speciálně vyrobených olympijských kruhů. Úspěch měla i soutěž Vylov si Adama, které prověřovala dětskou trpělivost a motoriku. Hra Zapamatuj si! naopak testovala krátkodobou paměť, rychlé rozhodování a zároveň závodníky teoreticky obeznámila s outdoorovým a lezeckým vybavením.

Na zúčastněné však kromě soutěžních stanovišť čekal i bohatý doprovodný program. Nejen děti, ale i rodiče se tak mohli projít po slackline, vystřelit si ze vzduchovky nebo vyzkoušet chůzi na chůdách. Velkou oblibu si našlo pletení bambuláků či lezení na laně, které se zájmem využívali lezci i nelezci.

Mimo soutěží a zábavy samozřejmě nechyběla ani spousta výborného jídla. Celý den tekla proudem vychlazená Kofola a vzduchem se nesla vůně výtečných grilovaných hot dogů a špekáčků. Co víc si přát!

Děkujeme, že jste u toho byli s námi a věříme, že se i na příští akci sejdeme ve stejném, ne-li hojnějším, počtu.